Blog budowniczy - budowa domu,wykończenia,remont.

Porady budowlane,wykończenia wnętrz,remonty,ogrzewanie domów,materiały budowlane,prawo budowlane projektowanie oraz pielęgnacja ogrodu oraz wiele innych ciekawych i przydatnych informacji. Zapraszamy



Wbramy z ociepleniem trzeba wyposażać wszystkie garaże ogrzewane. Uniknie się w ten sposób drastycznych strat ciepła. Nie może ich również zabraknąć w nieogrzewanych garażach, które są połączone z budynkiem. Współczynnik przenikania ciepła U dla takich bram powinien wynosić nie więcej niż 2 W/(m²·K) (zazwyczaj kształtuje się na poziomie 1-1,7). Bramy bez pianki lub styropianu śmiało można polecić do garaży wolno stojących, bez instalacji grzewczej. Izolacyjność termiczna nieocieplonych bram rozwieralnych, uchylnych lub segmentowych wykonanych z drewna jest zazwyczaj na tyle dobra, że można je montować w garażach ogrzewanych i połączonych z budynkiem. Nie tylko materiał termoizolacyjny chroni przed utratą ciepła. Wiele zawdzięcza się też gumowym uszczelkom, które zatrzymują wilgoć i podmuchy zimnego powietrza. Uszczelki znajdują się na obwodzie bram uchylnych lub między segmentami bram segmentowych.

Uwaga! Ocieplenie w bramach garażowych nie tylko odpowiada za zmniejszenie strat energii. Materiał termoizolacyjny zwiększa sztywność konstrukcji, zmniejsza jej podatność na wgniecenia, a także zatrzymuje hałas (choć w przypadku garaży izolacyjność akustyczna schodzi na dalszy plan).

źródło obrazka : www.daroosa.mojabudowa.pl

0 komentarze:

Prześlij komentarz