Blog budowniczy - budowa domu,wykończenia,remont.

Porady budowlane,wykończenia wnętrz,remonty,ogrzewanie domów,materiały budowlane,prawo budowlane projektowanie oraz pielęgnacja ogrodu oraz wiele innych ciekawych i przydatnych informacji. Zapraszamy



Podczas adaptacji poddasza wykonawcy zapomnieli ułożyć folię paroizolacyjną pod okładziną z płyt g-k. Czy taka izolacja jest rzeczywiście konieczna? Jak mogę zaizolować skosy bez zrywania okładziny i kolejnego uciążliwego remontu? Dodam, że pod pokryciem znajduje się wysokoparoprzepuszczalna folia wstępnego krycia, a wełna ma grubość około 25 cm.

Folia paroizolacyjna zabezpiecza ocieplenie skosów poddasza przed wnikaniem wilgoci z wnętrza pomieszczenia. Jest to konieczne, aby zachować dobre parametry cieplne dachu – tylko sucha izolacja dobrze spełnia swoje zadanie. Wbrew pozorom ilość produkowanej przez domowników pary wodnej nie jest mała – dorosły człowiek wytwarza jej kilka litrów dziennie. W pomieszczeniach sypialnych można zostawić skosy bez paroizolacji, trzeba tylko zapewnić w nich dobrą wentylację. Ocieplenie wełną jest grube, a znajdująca się nad nim wysokoparoprzepuszczalna folia poradzi sobie z odprowadzeniem wilgoci. Jednak w łazience bariera w postaci paroizolacji jest konieczna ze względu na bardzo duże stężenie wilgoci. Nie chronią przed nim nawet zielone, wodoodporne płyty g-k, które zapewne zostały tam ułożone. Nie trzeba jednak zrywać okładziny. Można zabezpieczyć płyty z wierzchu, stosując płynną paroizolację w postaci nieprzepuszczalnej masy. Jest elastyczna i pokrywa drobne pęknięcia podłoża. Po wyschnięciu daje się wykańczać okładziną z płytek ceramicznych lub odpowiednim rodzajem farby czy tapety. Folię nakłada się w dwóch warstwach. Podczas prac w pomieszczeniu nie może być zbyt sucho, bo powłoka podczas schnięcia może popękać. W miejscach narażonych na kontakt z wodą, na przykład przy wannie, przed zastosowaniem paroizolacji podłoże powinno się zabezpieczyć płynną folią wodoodporną. Do dwukrotnego pomalowania 1 m² powierzchni potrzeba około 0,5 l lub 1,1 kg preparatu.

Przykładowe produkty:

Tytan płynna folia (Selena) – około 68 zł/4 kg; Eurolan DS 1 (Maxit – marka Deitermann) – około 230 zł/5 kg; Ceresit CL 51 (Henkel) – około 101 zł/5 kg.

źródlo obrazka : www.haas-fertigbau.pl

0 komentarze:

Prześlij komentarz