Jeżeli drewniane elementy nie są odkształcone, a na lakierze są jedynie płytkie rysy, można zrezygnować z cyklinowania. W takiej sytuacji wystarczy zmatowić stary lakier papierem ściernym i dokładnie odkurzyć posadzkę – potem można lakierować.
Uwaga! Z cyklinowania można zrezygnować tylko wtedy, gdy posadzka była pielęgnowana profesjonalnymi środkami do drewna. Natomisat jeżeli używane były preparaty, które nie są zalecane przez producentów lakierów, na przykład zawierające silikon, mogą być problemy z dokładnym ich usunięciem. Dlatego lepiej wycyklinować podłogę, niż narazić się na łuszczenie nowego lakieru.
Cyklinowanie należy dostosować do rodzaju posadzki. Jeżeli są w niej wystające elementy, pierwsze szlifowanie należy wykonać papierem gruboziarnistym –gradacji
Ile razy należy ją wycyklinować i jakimi papierami ściernymi?
Od tego, w jaki sposób zostanie wycyklinowane drewno, zależy estetyka i trwałość powłoki lakieru. Najlepiej, jeżeli posadzka będzie szlifowana co najmniej pięciokrotnie. Po każdym szlifowaniu papier powinien zostać zmieniony na drobniejszy – czyli taki, który jest oznaczony wyższym numerem. W przypadku twardego drewna kolejne papiery ścierne powinny mieć numery: 36, 40, 60, 80, 100. Miękkie gatunki drewna należy cyklinować papierami gradacji: 36, 40, 60, 80, 120.
źródło obrazka : www.dom.pl
0 komentarze:
Prześlij komentarz