Blog budowniczy - budowa domu,wykończenia,remont.

Porady budowlane,wykończenia wnętrz,remonty,ogrzewanie domów,materiały budowlane,prawo budowlane projektowanie oraz pielęgnacja ogrodu oraz wiele innych ciekawych i przydatnych informacji. Zapraszamy


Rozpoczęcie budowy następuje nie z chwilą przystąpienia do robót mających na celu wykonanie określonego elementu obiektu budowlanego (na przykład wykopów pod fundamenty), ale w momencie podjęcia prac przygotowawczych na terenie budowy. Art. 41 ust. 2 Prawa budowlanego wskazuje, że pracami przygotowawczymi są:
- wytyczenie geodezyjne obiektów w terenie;
- wykonanie niwelacji terenu;
- zagospodarowanie terenu budowy wraz z budową tymczasowych obiektów;
- wykonanie przyłączy do sieci infrastruktury technicznej na potrzeby budowy.
Jest to zamknięty katalog prac, tym samym nie jest możliwa interpretacja rozszerzająca. W związ-ku z tym wykonanie innych robót wstępnych niewskazanych w art. 41 ust. 2 nie będzie oznaczać rozpoczęcia budowy. Inwestor może zatem przywieźć i składować materiały budowlane na przyszłym terenie budowy przed terminem uprawomocnienia się decyzji o pozwoleniu na budowę. (ms)


Podstawa prawna:

- ustawa z 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (j.t. Dz.U. z 2006 r. nr 156, poz. 1118 z późn. zm.)

źródło obrazka : http://www.solbet.pl

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Bardzo ciekawie napisane. Jestem pod wielkim wrażaniem.

Anonimowy pisze...

Bardzo ciekawie to zostało opisane.

Anonimowy pisze...

Muszę przyznać, że bardzo istotne dla mnie jest to, aby płacić jak najmniej za media. W takiej sytuacji ja zdecydowałam się również na to, aby mieć tańszy gaz do firmy. Dzięki ofercie https://poprostuenergia.pl/gaz-dla-firmy/ bez większego problemu udało mi się to zrealizować.

Prześlij komentarz